telescop
Главная | Регистрация | ВходВторник, 16.04.2024, 19:05:21
ШКІЛЬНА АСТРОНОМІЯveronika
в Запорізькій гімназії № 31   
Цікаві факти та подіїПриветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Цікаві факти та події [8]
відео [0]
відеоматеріали з астрономії, що мають навчальну цінність

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » Статьи » Цікаві факти та події

Теватрон націлюється на масу частинки Хіггса ...
Джерело статті – сайт "Астрогоризонт" http://www.astrogorizont.com
Сьогодні дослідники з Національної лабораторії (прискорювачів частинок) імені Фермі (США) оголосили, що вони виявили в ході подальших досліджень масу бозона Хіггса, іноді званого "часткою Бога" *, яка, як вважають, пояснює утворення всієї маси у Всесвіті. Ця звістка прийшло всього за два дні до передбачуваного оголошення про це відкриття Європейським Центром ядерних досліджень (CERN) на міжнародній конференції з фізики (ICHEP) в Мельбурні, Австралія (на якій, як припускають багато, будуть представлені реальні підтверджують свідчення існування бозона Хіггса). ..
Навіть після проведення аналізу результатів, отриманих в ході 500000000000000 зіткнень часток за останнє десятиліття на колайдері "Теватрон" Національної Лабораторії імені Фермі (США) частка Хіггса не була ідентифікована прямим способом.

Тим не менш, вдалося більш-менш точно встановити звужений діапазон визначення її маси: у відповідності з проведеними дослідженнями частка Хіггса, якщо вона існує, має масу в інтервалі значень від 115 до 135 гігаелектронвольт/с2 (Гев/c2).

"Отримані нами дані переконливо вказують на існування бозона Хіггса, але потрібні ще результати експериментів, проведених на Великому адронному колайдері в Європі, щоб затвердити відкриття", - заявив представник Національної лабораторії імені Фермі (Fermilab) Роб Роузер (Rob Roser), виступаючий з доповіддю по експерименту з CDF-детектором коллайдера, проведеним в Національній лабораторії прискорювачів імені Фермі, Міністерства енергетики США.

Дослідники ведуть пошук частки Хіггса, намагаючись виявити частинки, на які вона розпадається. В експериментах на Великому адронному колайдері (Large Hadron Collider) в ЦЕРНі вчені ведуть пошук фотонів, що володіють високими енергіями, в той час як займаються цією ж проблемою вчені в Fermilab CDF і DZero шукали нижні кварки. І ті, і інші частинки є вагомим доказом, які цілком очікувані при розпаді частки Хіггса, - це відбувається в точності так само, як працює торговий касовий апарат, який може видавати здачу однієї і тієї ж суми у різних комбінаціях монет.

Результати, отримані в Національній лабораторії імені Фермі (Fermilab), мають статистичну значущість, оцінювану як "сигма 2.9", що означає, що ймовірність того, що отримані результати свідчать про відкриття абсолютно іншої частинки, складає 1 до 550. Для офіційного підтвердження та реєстрації "відкриття" потрібно, щоб така ймовірність визначалася як "сигма 5", яка свідчить про те, що у частинки Хіггса "немає жодних шансів втекти".

"Ми розробили найскладніші програми моделювання та аналізу, що дозволяють ідентифікувати частинки, з великим ступенем імовірності схожі на бозон Хіггса", - зазначив Лучіано Рісторі (Luciano Ristori), співдоповідач по експерименту з CDF-детектором. "І все ж, набагато легше знайти обличчя друга на спортивному стадіоні серед 100,000 людей, ніж вести пошук явищ, подібних тому, що являє собою частинка Хіггса, аналізуючи трильйони зіткнень".

"Ми підійшли до критичного моменту в наших пошуках бозона Хіггса. Ніхто не припускав, що Теватрон так далеко просунеться в цьому, коли він тільки був побудований в 1980 роках" - Дмитро Денисов (Dmitri Denisov), фізик лабораторії Fermilab і співдоповідач по експерименту DZero.  


Тепер, через майже 50 років з моменту його теоретичного передбачення, фізики, нарешті, по-видимому, перебувають на порозі видатного відкриття цього невловимого і в той же час головного компонента ... та що там говорити, всього.
 (Щоб переглянути відео, перейдіть на сайт джерела)


Источник: http://www.astrogorizont.com/content/read-Tevatron
Категория: Цікаві факти та події | Добавил: zg31astronomy (28.08.2012)
Просмотров: 1091 | Комментарии: 112 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Поиск

Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Видавництво «Шкільний світ»






  • Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz