Американські астронавти розгледіли на Сонці гігантську чорну смугу довжиною близько мільйона кілометрів. Експерти NASA намагаються зрозуміти природу незвичайного освіти, яке ніколи не доводилося спостерігати вченим. На думку фахівців, мова йде, швидше за все, про скупчення щільного холодного газу, який тримається на поверхні світила завдяки магнітним полям. Температура "тріщини" набагато нижчі температури самого Сонця, тому вона і виглядає темною ... Вчених NASA пляма лякає своєю непередбачуваністю. Воно розростається гігантськими темпами. За три дні змієподібна темна смуга збільшилася приблизно в три рази - на 800 тисяч кілометрів в довжину. Вперше, передає РБК, вона була помічена поблизу сонячних плям під номерами 1535, 1538 і 1540.
Згідно давнім прогнозами експертів, у вересні на найближчій до Землі зірці відбудуться дуже потужні спалахи. За інформацією НТВ, астрофізик Деніел Бейкер стверджував, що наслідки будуть порівнянні з ядерною війною або падінням гігантського астероїда.
Відзначимо, що остання потужна спалах на Сонці стався в червні цього року. Два викиду плазми викликали на Землі магнітну бурю. Індекс геомагнітних збурень Kp, вимірюваний мережею наземних магнітних станцій, досяг значення п'ять - мінімального рівня, який вважається магнітною бурею. Супутники GOES зафіксували зростання потоку протонів поблизу нашої планети, однак він не збільшився до небезпечного для космічних апаратів рівня.
Магнітні бурі на Землі починаються, коли в магнітосферу планети "вдаряють" викинуті Сонцем згустки плазми. Заряджені частинки викликають геомагнітні збурення. Якщо вони досягають великої сили, це може призводити до збоїв в електронному обладнанні, перебоїв з радіозв'язком і на електричних мережах
Источник: http://www.astrogorizont.com/content/read-treshchina_na_Colntse |